397777-2016 - KonkurrensutsättningSverige-Kungsbacka: Kontorsmaskiner, kontorsutrustning och kontorsmateriel, utom datorer, skrivare och möbler
Meddelande om upphandling
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Den upphandlande myndighetens benämning på upphandlingen
Kontorsmaskiner – Flerfunktionsmaskiner.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Kungsbacka.
Nuts-kod SE231 Hallands län
II.1.4.
Information om ramavtal
II.1.5.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Kungsbacka kommun inbjuder er härmed att inkomma med anbud som syftar till att teckna avtal för att tillgodose behovet av Utrustning för utskrift, kopiering och skanning.
II.1.6.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
30100000 Kontorsmaskiner, kontorsutrustning och kontorsmateriel, utom datorer, skrivare och möbler, 30120000 Utrustning för kopiering och offsettryckning, 30121100 Fotokopieringsmaskiner, 30232100 Skrivare och kurvskrivare
II.2.
Upphandlingens omfattning
II.2.1.
Total mängd eller omfattning
II.2.2.
Information om optioner