397848-2016 - ResultatSverige-Trelleborg: Tvätt, disk och rengöringsmedel
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Städkem.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Trelleborg.
Nuts-kodSE224 Skåne län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Upphandling av Städkem, pappersprodukter och maskindiskmedel.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
39831200 Tvätt, disk och rengöringsmedel, 33711900 Tvål, 33760000 Toalettpapper, näsdukar, handdukar och servetter, 39222100 Engångsartiklar för catering, 39224300 Kvastar och borstar och andra artiklar för hushållsändamål, 39831000 Tvättmedel, 39831210 Maskindiskmedel
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.