See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Brandbekämpning via helikopter
Beskrivning: Förevarande upphandling omfattar helikoptertjänster kopplat till brandbekämpning, inklusive helikopterpilot, för utförande av uppdrag vid Försvarsmaktens skjutfälts- och övningsområden. Närmare information om upphandlingsföremålet framgår av upphandlingsdokumenten.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60440000 Flygning och tillhörande tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Anbudsområde 1, MRN
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:97783:Lot:1
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Anbudsområde 2, MRM
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:97783:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Anbudsområde 3, MRV
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:97783:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Anbudsområde 4, MRS
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:97783:Lot:4