Officiellt namn: Arvika Teknik AB Nationellt registreringsnummer: 556527-6713 Postadress: 12. Administration Ort: Arvika Postnummer: SE-671 81 Land: Sverige Att: Eva Ryman E-post:eva.ryman@arvika.se
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Gatusopmaskin.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Varor
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Arvika.
Nuts-kodSE311 Värmlands län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Arvika Teknik AB, avdelning Gata, inbjuder till anbudslämning avseende köp av 1 st. lastbilsburen sopmaskin i enlighet med detta förfrågningsunderlag.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
34144430 Gatsopningsfordon, 34144400 Fordon för väghållning
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
Upphandlingen omfattas av avtalet om offentlig upphandling: ja
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.