397925-2016 - ResultatSverige-Kinna: Däck till lätta och tunga fordon
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Däck och däcktjänster.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Kinna.
Nuts-kod SE232 Västra Götalands län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Upphandlingens syfte är att säkerställa kommunens behov av däck och däcktjänster.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
34350000 Däck till lätta och tunga fordon, 50116500 Reparation av däck, inklusive montering och balansering
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.