2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ortopedtekniska produkter
Beskrivning: Ortopedtekniska produkter. Upphandlingen omfattar produkter som avropas från regionens ortopedtekniska avdelningar på Sahlgrenska (SU), Södra Älvsborgs sjukhus (SÄS) och NU-sjukvården, samt andra enheter inom VGR. Produkter som ingår i upphandlingen är bland annat övre- och nedre extremitetsortoser, proteser samt skor.
Intern identifierare: RS 2025-04987
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33141700 Ortopediska artiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000