397966-2023 - ResultatSverige-Örebro: Underhåll av hissar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hisservice
Referensnummer: 22RS8084
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50750000 Underhåll av hissar
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser service av hissar med tillhörande tjänster till Region Örebro län.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45313100 Hissinstallationer, 50740000 Reparation och underhåll av hissar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen