2. Förfarande
Förfarande
Titel: Marknadsundersökningar
Beskrivning: Upphandlingen avser tjänster inom kvalitativa och/eller kvantitativa marknadsundersökningar, löpande och ad hoc, med varierande kombination av rådgivning, upplägg, fältarbete, datainsamling/databearbetning, presentation och analys.
Intern identifierare: 202553
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000