397983-2017 - ResultatSverige-Mora: Bröd
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Efterannons Färskt bröd – Älvdalen, Vansbro och Malung-Sälens kommuner.
Referensnummer: 2017/00048
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15811100 Bröd
II.1.4.
Kort beskrivning
Efterannons upphandling av färskt bröd till Älvdalen, Vansbro och Malung-Sälens kommuner.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
15810000 Brödprodukter, färska bakverk och kakor, 15811000 Brödprodukter, 15812000 Bakverk och kakor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandling omfattar färsk matbröd och kaffebröd.
En leverantör per kommun kommer att antas, anbud kan lämnas för en, flera eller alla kommuner.