Officiellt namn: Lapplands Kommunalförbund Postadress: Västra Torggatan 11 Ort: Jokkmokk Postnummer: SE-962 85 Land: Sverige Att: Curt Forsman E-post:curt.forsman@jokkmokk.se
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Korttidshyra Fordon.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänster
Tjänstekategori: nr 2: Landtransport [2], även säkerhets- och kurirtransporter, med undantag av postbefordran
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Norrbottens län.
Nuts-kodSE332 Norrbottens län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Lapplands Kommunalförbund samordnar upphandling av korttidshyra fordon åt Kiruna-, Gällivare-, Pajala-, Jokkmokks kommuner samt Tekniska Verken i Kiruna AB, Kirunabostäder AB, Top Bostäder AB, Pajala Värmeverk AB, Pajalabostäder AB, Jokkmokks Värmeverk AB, AB Jokkmokkshus och Lapplands Kommunalförbund.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))