398141-2016 - ResultatSverige-Nacka: Fordon för vinterväghållning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Vinterväghållning kommunala vägar och gårdar.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 1: Underhålls- och reparationstjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Nacka.
Nuts-kod SE110 Stockholms län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Vinterväghållning på gator och vägar i Nacka kommun.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
34143000 Fordon för vinterväghållning
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.