Officiellt namn: Lunds universitet Postadress: Box 117 Ort: Lund Postnummer: SE-221 00 Land: Sverige Att: Inger Engström Lundborg E-post:Inger.Lundborg@eken.lu.se
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Städning av student- och gästforskarbostäder.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänster
Tjänstekategori: nr 14: Fastighetsstädning och fastighetsförvaltning
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Lund.
Nuts-kodSE224 Skåne län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Lunds universitet inbjuder till anbudsgivning gällande ramavtal för Städning av student- och gästforskarbostäder.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
90910000 Städning, 90911000 Städning av bostäder och byggnader samt fönsterputsning, 90911100 Städning av bostäder
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.