398258-2023 - ResultatSverige-Vänersborg: Anestesiutrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Regional anestesi och centrala infarter, komplettering CVK barn
Referensnummer: RS 2023-01587
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33172100 Anestesiutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
kompletterande upphandling för avtalsområde regional anestesi och centrala infarter. Upphandlingen omfattar CVK för korttidsanvändning barn.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33100000 Medicinsk utrustning, 33170000 Anestesi och återupplivning, 33171000 Instrument för anestesi och återupplivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen