398263-2016 - ResultatSverige-Mölndal: Parkeringsmätare
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Digital tillståndstjänst för parkering.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 27: Övriga tjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Västra Götalands län.
Nuts-kod SE232 Västra Götalands län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
38730000 Parkeringsmätare, 63712400 Parkeringstjänster, 98351000 Parkeringsförvaltning
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
Upphandlingen omfattas av avtalet om offentlig upphandling: ja
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.