Officiellt namn: Oskarshamns kommun Postadress: Box 706 Ort: Oskarshamn Postnummer: SE-572 28 Land: Sverige Att: Camilla Lundgren E-post:camilla.a.lundgren@vastervik.se
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Upphandling av tjänster för destinationsutveckling, platsmarknadsföring, näringsliv och turism.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänster
Tjänstekategori: nr 11: Organisationskonsulttjänster [6] och därmed sammanhängande tjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Oskarshamn.
Nuts-kodSE213 Kalmar län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Oskarshamns kommun genomför en upphandling av tjänster för destinationsutveckling, platsmarknadsföring, näringsliv och turism m.m. Observera att eventuella frågor inte kommer att besvaras under vecka 30-32 på grund av semesterperioden.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
79342000 Marknadsföring, 79340000 Reklam och marknadsföring, 79410000 Företags- och organisationsrådgivning, 79413000 Konsulttjänster för marknadsföring
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.