398300-2024 - Resultat
Sverige – Auktionstjänster – Försäljningstjänst för att avyttra Region Gotlands uttjänta fordon (personbilar, lätta och tunga lastbilar samt redskap och utrustning)
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelFörsäljningstjänst för att avyttra Region Gotlands uttjänta fordon (personbilar, lätta och tunga lastbilar samt redskap och utrustning)
BeskrivningFörsäljningstjänst för att avyttra Region Gotlands uttjänta fordon (personbilar, lätta och tunga lastbilar samt redskap). Region Gotland kommer att anta en leverantör för hela uppdraget.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79342400 Auktionstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelFörsäljning av egna- och leasade fordon
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:95575:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 34100000 Motorfordon, 34311000 Maskiner, 70122110 Försäljning av herrelös egendom