398324-2016 - Frivillig förhandsinsynSverige-Herrljunga: Fordon för vinterväghållning
Meddelande om frivillig förhandsinsyn
Tjänster
Detta meddelande omfattas av: Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Snöröjning av enskilda vägar i Herrljunga kommun.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 27: Övriga tjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Herrljunga; Enskilda vägar inom Herrljunga kommun.
Nuts-kod SE232 Västra Götalands län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Entreprenaden omfattar snöröjning av enskilda vägar i Herrljunga kommun, enligt bifogat ritningsunderlag och mängdförteckning.
Övergått till förhandlad upphandling p.g.a. inga lämpliga anbud inkommit.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
34143000 Fordon för vinterväghållning, 45233141 Väghållning, 90620000 Snöröjning
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.