2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal för tekniska konsulttjänster, landskapsarkitekter
Beskrivning: Ramavtal för tekniska konsulttjänster gällande landskapsarkitekttjänster. Uppdragen avser allt från mindre utredningar och skissförslag till färdiga bygghandlingar (ritningar och tekniska beskrivningar) av större projekt inom nybyggnad, ombyggnad och tillbyggnad.
Intern identifierare: SBN24.343
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71210000 Arkitektoniska konsulttjänster, 71222000 Arkitekttjänster avseende utomhusarbeten, 71420000 Landskapsarkitektur
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000