398347-2019 - ResultatSverige-Jönköping: Gardiner
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Gardiner och sömnad
Referensnummer: 17/251
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39515100 Gardiner
II.1.4.
Kort beskrivning
Gardiner, här ingår även sömnad, gardinstänger med tillbehör samt montage.
Avrop kan innebära alltifrån enstaka gardiner till hela byggnader.
Inledning
Jönköpings kommun (Beställaren) inbjuder anbudsgivare (Leverantör) att lämna anbud avseende gardiner.
Omfattning
Upphandlingen omfattar gardiner inklusive sömnad, gardinstänger med tillbehör samt montage. Även sömnad av andra typer av textilprodukter kan förekomma. Avrop kan innebära alltifrån enstaka gardiner till hela byggnader.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
19200000 Textilier och tillhörande varor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen