Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mäklartjänster.
Referensnummer: 2017-69
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 70100000 Fastighetsmäklartjänster avseende egen fast egendom
II.1.4.
Kort beskrivning
AB Tierpsbyggen och Tierps kommunfastigheter ska upphandla ramavtal avseende mäklartjänster främst gällande försäljning av fastighet. Bolagen kommer under avtalsperioden att sälja ett antal fastigheter, men har ingen fastställd volym.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 3 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 70100000 Fastighetsmäklartjänster avseende egen fast egendom
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen