398385-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Göteborg: Finansiell leasing
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bilpool.
Referensnummer: EUI 17 054
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
66114000 Finansiell leasing
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av öppen bilpool till Göteborgs universitet.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34100000 Motorfordon, 34110000 Personbilar, 42961300 Hyrningssystem för fordon
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Leverantörens bilpoolstjänst ska omfatta tillgång till bilpoolsbil med tillhörande tjänster enligt denna förfrågan. Den bilpoolstjänst som Leverantören erbjuder ska finnas tillgänglig runt om i Göteborg med närhet till Göteborgs universitets lokaler och ska, efter genomfört avrop, vara tillgänglig för Beställaren enligt överenskommelse
Bilpoolstjänsten ska vara ”öppen” vilket innebär att andra kunder än beställaren ska kunna nyttja bilpoolstjänsten.