Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Elektroniska körjournaler.
Referensnummer: KS2017/402
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 32440000 Fjärrmät- och terminalutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Elektroniska körjournaler för kommunens fordon.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 3 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 32440000 Fjärrmät- och terminalutrustning, 32441300 Telematiksystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen