398394-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Borås: Tjänster på nöjesparker
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Dekor, finsnickeri och rekvisita
Referensnummer: 2023-00011IN
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
92331200 Tjänster på nöjesparker
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalet omfattar dekor, rekvisita och finsnickeri till Borås Djurpark.
Syftet med upphandlingen är att få ett avtal med ett företag som arbetar med ett helhetskoncept, från idé till slutlig montering och som ansvarar för hela processen utifrån Djurparkens önskemål.
Syftet är även att säkerställa en hög kreativitet och kvalitet på samtliga projekt som görs i Djurparken. Leverantören måste även uppvisa en förståelse för besöksnäring och skapa produkter som håller för nordiskt klimat och lek.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
44220000 Inredningssnickerier, 45420000 Snickerimonteringar, 45421000 Snickeriarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen