398395-2024 - Resultat
Sverige – IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd – Förvaltning och utveckling av intern- och extern webb
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelFörvaltning och utveckling av intern- och extern webb
BeskrivningUpphandling av konsulttjäsnter för förvaltning och utveckling av internwebb samt SGU:s externa webbplats. Både internwebb och SGU:s externa webbplats är i Optimizely.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:99868:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 72200000 Programmering av mjukvara samt rådgivning, 72212220 Programvaruutvecklingstjänster för Internet och intranät, 72212224 Programvaruutvecklingstjänster för webbredigering, 72413000 Webbsideutformningstjänster, 72410000 Leverantörstjänster, 72415000 Webbvärdtjänster
Optioner
Beskrivning av alternativenSe bilaga