398404-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet – Projektledning inom hyresgästrådgivning
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelProjektledning inom hyresgästrådgivning
BeskrivningDe roller som fastighetsavdelningen har behov av är Projektledare för lokalutvecklingsprojekt ur ett hyresgästperspektiv • Förändringsledare för lokalutvecklingsprojekt • Hyresgästrådgivning lokalhyreskontrakt
Intern identifierareHS-2026-0121
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelGenerell del
BeskrivningKTH, välkomnar anbudsgivare att lämna in anbud till upphandlingen avseende projektrelaterade tjänster inom följande områden: Projektledare avseende lokalprojekt ur ett hyresgästperspektiv. •Strategiskt stöd vid frågor avseende lokalförsörjning. •Stöd vid hyresförhandlingar och hyresgästrådgivning. •Stöd vid förändringsledning.
Intern identifierare1844382-0
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelKrav på tjänst
Intern identifierare1862114-1