398421-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Minnesutbyggnad – Datacenter
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelDatacenter
BeskrivningLjusdals kommun upphandlar datacenter.
Intern identifierare14704
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72541100 Minnesutbyggnad
Ytterligare klassificering (cpv): 72317000 Datalagring, 72320000 Databastjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
BeskrivningLjusdals kommun upphandlar Datacenter.
Intern identifierareDatacenter
Huvudklassificering (cpv): 72300000 Datatjänster