2. Förfarande
Förfarande
Titel: Verksamhetssystem för miljö och hälsa
Beskrivning: Upphandlingen omfattar behovet av verksamhets- och ärendehanteringssystem för miljö- och hälsoskyddsavdelningen på miljö- och byggförvaltningen inom Strömstads kommun. Strömstads kommun bjuder in anbudsgivare att lämna anbud i enlighet med detta upphandlingsdokument.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 48219300 Programvara för administration
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:129899:Lot:1
Optioner:
Beskrivning av alternativen: avtalstid 4 år, option 2+2+2 år