2. Förfarande
Förfarande
Titel: Licenspartner och Software Asset Management
Beskrivning: Upphandlingen avser en SAM-tjänst (Software Asset Management) och Licenspartner genom avtal med en leverantör som innehar såväl expertis som erforderliga verktyg samt agerar återförsäljare av licenser och förnyelse av underhåll av licenser.
Intern identifierare: 2025_25/50
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Ytterligare klassificering (cpv): 22456000 Licenser
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000