2. Förfarande
Förfarande
Titel: VVS-artiklar
Beskrivning: Successiva avrop av VVS-artiklar till beställarens verksamheter. Syftet är att tillgodose beställarens olika verksamheter med VVS-artiklar vid behov. Avrop kommer att genomföras båda via direkt köp i butik och beställningar av VVS-material.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 44160000 Rörledningar, ledningar, foderrör, rör och liknande föremål
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:123649:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 44167000 Diverse rörledningsarmatur, 44167100 Fasta kopplingar, 44167300 Knärör, T-rör och rörledningsarmatur, 44167400 Rörböjar, 44115200 Sanitets- och värmematerial, 44115210 Sanitetsmaterial, 44115220 Värmematerial, 44162000 Rörsystem, 44411000 Sanitetsgods, 44411740 Toalettstolar, 42500000 Kyl- och ventilationsutrustning, 39715200 Värmeutrustning, 44410000 Badrums- och köksartiklar, 44411300 Tvättställ, 42520000 Ventilationsutrustning, 44164300 Rörmaterial, 44164000 Foderrör och rörledningar