398510-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Vapen, ammunition och tillhörande delar
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av frontmonterade bildförstärkare
Referensnummer: A412.091/2021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
35300000 Vapen, ammunition och tillhörande delar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser elva stycken frontmonterade bildförstärkare av hög prestanda.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 1 300 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
35000000 Säkerhets-, brandbekämpnings-, polis- och försvarsutrustning, 35300000 Vapen, ammunition och tillhörande delar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen