2. Förfarande
Förfarande
Titel: Besiktningsorganisation Utbyte fastighetstekniska system Blocket SUS Lund
Beskrivning: Uppdraget avser besiktningsorganisation till Regionfastigheters projekt om utbyte av fastighetstekniska system i Byggnad 40 (Blocket) SUS i Lund. Uppdraget utförs som ett generalkonsultuppdrag, besiktningsorganisationen ska omfatta flertalet föreskrivna discipliner.
Intern identifierare: 81014000-409214-57136
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71600000 Teknisk provning, analys och konsulttjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71630000 Teknisk besiktning och provning, 71631000 Teknisk besiktning, 71631300 Teknisk byggnadsinspektion, 71631400 Teknisk besiktning av tekniska konstruktioner
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000