398535-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Tranemo: Bandburna fordon
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av pistmaskin
Referensnummer: UPH/2018:20
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
43500000 Bandburna fordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av pistmaskin till Tranemo Kommun.
Syftet är att tillgodose kommunens behov av pistmaskin avseende spårläggning av konstsnö och preparering av längdskidåkningsspårskidspår inom Tranemo kommun.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34113300 Fordon för terrängkörning, 34114000 Specialfordon, 34144000 Motorfordon för särskilda syften, 43313000 Snöplogar och snöslungor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen