Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av Informationsskärmar
Referensnummer: KS2018/0268
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 30231300 Bildskärmar
II.1.4.
Kort beskrivning
Egenförsäkran genom ESPD (European Single Procurement Document)
ESPD eller europeisk enhetligt upphandlingsdokument accepteras som preliminär egenförsäkran för (utländska) anbudsgivare. Se https://ec.europa.eu/tools/espd
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 30231000 Datorskärmar och manöverenheter, 30231310 Platta bildskärmar, 32300000 TV- och radioapparater, ljud- eller videobandspelare eller videoavspelare, 32351200 Skärmar, 48810000 Informationssystem, 72261000 Stödtjänster för programvara
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen