398634-2018 - ResultatSverige-Örebro: Medicinsk utrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Intraoperativ CBCT-utrustning
Referensnummer: MT 2018-0017B / 17RS7195
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser 1 st. intraoperativ CB/CT för leverans till Ortopedkirurgiska kliniken, Område opererande och onkologi med placering på Universitetssjukhuset Örebro.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33110000 Utrustning för medicinsk, odontologisk och veterinärmedicinsk bildbehandling
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen