398637-2018 - ResultatSverige-Öckerö: Laddningsanordningar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Laddstationer för elfordon, Ramavtal
Referensnummer: 0053/18
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
31158000 Laddningsanordningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser laddstationer för elbilar.
Avtal med 1 leverantör.
Planerad avtalstid är 1.8.2018 till 31.7.2021.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
31158100 Batteriladdningsdon, 31681500 Uppladdare
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen