398648-2018 - ResultatSverige-Karlskrona: Trycktjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Trycktjänster, generella tryck
Referensnummer: KS2017/2386 2.6.1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79820000 Trycktjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser Tryckeritjänster, generella tryck.
Produkten/Tjänsten
Upphandlingen avser generella tryckeritjänster.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
22000000 Trycksaker och tillhörande produkter, 79800000 Tryckning och tillhörande tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen