398655-2024 - Resultat
Sverige – Kaffe – Livsmedel-kaffe
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelLivsmedel-kaffe
BeskrivningAvtalet avser malen kaffe samt hela bönor.Kommunen garanterar inte några volymer då efterfrågan kan komma att förändras under avtalstiden. Uppskattad volym: 20 710 kg kaffe per år Takvolym: 116 000 kg för hela avtalsperioden
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 15861000 Kaffe
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:89192:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 03131100 Kaffebönor, 15800000 Diverse livsmedel, 15860000 Kaffe, te och liknande produkter, 15861100 Rostat kaffe