2. Förfarande
Förfarande
Titel: Inhyrning av läkare till EMI (Elevhälsans Medicinska Insats)
Beskrivning: Läkare till EMI (Elevhälsans Medicinska Insats) för i första hand till längre fastställda perioder, i andra hand för enstaka kortare uppdrag. Upphandlingen är uppdelad i två områden: grundskola och gymnasieskola.
Intern identifierare: 725/23
Typ av förfarande: Annat förfarande i ett steg
Förfarandets viktigaste kännetecken: Icke direktivstyrd annonspliktig upphandling enligt lag (2016:1145) om offentlig upphandling (LOU) kap 19.
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79625000 Förmedling av läkare
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000