398694-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Avfallstjänster – Tömning av bottentömda behållare
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelTömning av bottentömda behållare
BeskrivningEntreprenaden omfattar hämtning av av mat- och restavfall samt förpackningar och returpapper i bottentömda behållare från hushåll och samlokaliserade verksamheter samt transport till omlastningsplats.
Intern identifierareUVA-2024-00644
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90500000 Avfallstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 90510000 Avfallshantering, 90511300 Insamling av avfall
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000