3987-2017 - ResultatSverige-Öckerö: Fordon för vinterväghållning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Lastbil med styrbar löpaxel samt plog och saltspridare.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Öckerö.
Nuts-kodSE232 Västra Götalands län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Upphandlingen avser köp av en styck tung lastbil av typen krok- och kranbil med styrbar löpaxel samt plog och saltspridare till Öckerö kommun.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
34143000 Fordon för vinterväghållning, 34130000 Motorfordon för godstransport, 34140000 Tyngre motorfordon
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.