2. Förfarande
Förfarande
Titel: Bulk-SMS
Beskrivning: Svenska Spel söker nu en leverantör avseende följande kategorier av SMS- och MMS-tjänster: 1) SMS via e-post 2) SMS i bulksändning via e-post eller fil samt automatiskt genererade SMS via API-anrop eller via SMPP-protokollet. 3) Inkommande SMS Se Förfrågningsunderlag för ytterligare information avseende kvalificeringskrav och krav på tjänsten.
Intern identifierare: 2024-01533
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 64200000 Telekommunikationstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 64210000 Telefon- och dataöverföring
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000