398722-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Märsta: Mötes- och konferenstjänster på hotell
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konferensanläggningar
Referensnummer: UH-2023-70
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
55120000 Mötes- och konferenstjänster på hotell
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser konferenstjänster för Sigtuna kommun och Sigtuna vatten & renhållning AB.
Upphandlingen är uppdelad inom nedan angivna områden:
Område 1: Konferens upp till 30 deltagare
Område 2: Konferens 31-100 deltagare
Område 3: Konferens över 100 deltagare
Anbud kan läggas på ett eller flera områden.
Konferenslokaler/anläggningar som ligger utanför Sigtuna kommun bokas genom kommunens resebyråavtal.
Frågor kommer inte att besvaras under v.27-29 samt v. 31.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 10 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Konferens upp till 30 deltagare
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Art:
Avser konferenstjänster.
Omfattning:
Omfattar konferens mellan upp till 30 deltagare.
Konferens 31-100 deltagare
Del nr: 2
Avser konferenstjänster
Omfattar konferenser mellan 31-100 deltagare
Konferens över 100 deltagare
Del nr: 3
Omfattar konferenser över 100 deltagare