Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Digitala informationstavlor.
Referensnummer: GNU 2016/85
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34924000 Informationstavlor med uppdaterad information
II.1.4.
Kort beskrivning
4 st. digitala informationstavlor för Borlänge (2 st.) och Falu kommun (2 st.). Upphandlingen omfattar inköp, leverans och montering till full drift av digitala informationstavlor med chassi och stativ med infästning samt option på service efter utgången garantitid.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34924000 Informationstavlor med uppdaterad information, 35261000 Informationstavlor, 35261100 Informationstavlor med uppdatering, 31523200 Permanenta informationsskyltar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen