Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ergonomiska skolmöbler - Biomekaniska öar samt utbildning och konsultinsatser
Referensnummer: 2018/0209
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 39150000 Diverse möbler och utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med upphandlingen är att tillgodose kommunens behov av Biomekanisk ö eller komplettering av befintliga miljöer för att bli biomekaniska öar. Hela konceptet skall upphandlas. Syftet är att uppnå bättre kroppsuppfattning, koncentration och starkare kropp. I konceptet skall också ingå att leverantören skall ge stöd åt Tanums kommun för att bygga en långsiktigt hållbar organisation för utveckling och kompetensutveckling av lärare och elever.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej