398785-2016 - KonkurrensutsättningSverige-Järfälla: Gruvprodukter, basmetaller och tillhörande produkter
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Krossprodukter och sand.
Referensnummer: TEN 2016/326
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
14000000 Gruvprodukter, basmetaller och tillhörande produkter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar berg- och krossprodukter.
Material hämtas normalt av kommunen, mindre mängder ska kunna levereras till av kommunen utsedd plats inom Järfälla kommun av leverantören.
Avrop kommer att ske löpande efter behov. Vid unika och större projekt kan separat upphandling komma att ske.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 4 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen