398820-2023 - ResultatSverige-Östersund: Programvara och informationssystem
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
HR och lönesystem
Referensnummer: UH-2022-15
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48000000 Programvara och informationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Almi Företagspartner AB inbjuder till upphandling av en standardiserad systemlösning som ska stödja koncernens processer för HR och lön, inklusive avvikelse- och projektrapportering, reseräkningar och utlägg
Systemlösningen ska bestå av ett eller flera system som tillsammans utgör en helhet, vilka tillhandahålls som SaaS-tjänst.
Leverantören ska ansvara för löpande drift och hosting, underhåll, förvaltning och kontinuerlig vidareutveckling.
Upphandlingen genomförs genom ett förhandlat förfarande med sista ansökningsdag 2022-06-07.
Avtalstiden är 5 år med option på ytterligare 2 + 2 år
Välkommen med er ansökan!
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48000000 Programvara och informationssystem, 48450000 Programvara för tidsredovisning eller personal
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
.HR system samt tidrapportering