398936-2025 - Resultat
Sverige – Sjukhussängar – Sängar och tillbehör till hemsjukvården
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Sängar och tillbehör till hemsjukvården
Beskrivning: Region Hallands samlade behov av sängar och tillbehör för hemsjukvården.
Intern identifierare: RS241623
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33192120 Sjukhussängar
Ytterligare klassificering (cpv): 33192000 Möbler för sjukvårdsändamål, 33192100 Sjukbäddar, 33192130 Inställbara sängar med motor, 33192300 Möbler för medicinska ändamål, utom sängar och bord, 33192600 Lyftanordningar för vårdsektorn, 33196200 Hjälpmedel för funktionshindrade personer
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000