Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal - Kylservice - Gävleborgs län
Referensnummer: 7362
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50730000 Reparation och underhåll av kylargrupper
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av ramavtal gällande service av kylanläggningar och värmepumpar. Uppdraget gäller dels återkommande läckagekontroll och förebyggande underhåll samt att vara behjälplig vid besiktning och akutservice.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 4 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 50730000 Reparation och underhåll av kylargrupper
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen