Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Behandling av avfall.
Referensnummer: UH-2016-146
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90513000 Hantering av ofarligt avfall
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar optisk sortering av kärlavfall i 2 fraktioner: matavfall till rötning och restavfall till förbränning. Samt förbränning av hushållens grovavfall, verksamhetsavfall och tryckimpregnerat virke.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen