399038-2023 - ÄndringSverige-Linköping: Hälso- och sjukvård samt socialvård
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Boendestöd och personligt stöd för vuxna
Referensnummer: KS26 2022-108
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
II.1.4.
Kort beskrivning
Välkommen att lämna anbud i upphandling av boendestöd och personligt stöd för vuxna för Linköpings kommun.
Linköpings kommun upphandlar boendestöd som är ett bistånd i form av stöd i den dagliga livsföringen riktat till särskilda målgrupper i eget boende.
Anbudsgivning, bevakning av nuvarande inklusive kommande upphandlingar och avtal är en kostnadsfri tjänst för anbudsgivarna och andra företag via upphandlingsverktyget www.e-avrop.com.